🟢 Kontaktní /interkulturní pracovník*ice pro Svitlo

Umíš česky i ukrajinsky? Buď průvodce*kyně příchozím z Ukrajiny, kteří v Praze našli nový domov. Pomoz druhým zorientovat se a postavit na vlastní nohy.

Přihlas se!

Jsme česko-ukrajinský tým, který provozuje Komunitní centrum Svitlo na Staroměstském náměstí. To, co děláme, má fakt smysl a výsledky, které jsou vidět. Našimi prostorami projdou každý týden stovky lidí – zejména žen a dětí z Ukrajiny, které zde navštěvují vzdělávací, integrační a volnočasové programy.

Jsme součástí Skautského institutu, neziskové organizace, která v duchu skautských hodnot reaguje na výzvy současnosti. Naším zřizovatelem je největší česká výchovná organizace Junák - český skaut.

Sháníme posily

Společně vytváříme otevřený prostor pro nově příchozí i místní. Prostor v centru Prahy, který spojuje a zároveň funguje jako rozcestí. Hledáme někoho, kdo dokáže dobře nasměrovat v právním, sociálním, zdravotním i vzdělávacím systému České republiky.

Byla by to výzva pro tebe?

Jak si tě představujeme?

💬 Umíš se domluvit

▪️ Máš perfektní češtinu i ukrajinštinu a umíš tlumočit.
▪️ Je ti dobře s lidmi, rozumíš potřebám druhých.
▪️ Jsi komunikativní a efektivně se domluvíš i v krizové situaci.

📋 Vyznáš se

▪️ Máš přehled ve specifických potřebách, které mají lidé, co opustili svůj domov.
▪️ Znáš legislativu, která se týká běžných životních situací v Česku.
▪️ Víš, co je novela zákona Lex Ukrajina 7 a máš zkušenosti s tím, jak funguje.
▪️ Orientuješ se v integrační politice ČR.

🤝 Je na tebe spoleh

▪️ Nezklameš důvěru ostatních a dokážeš aktivně hledat řešení při jakékoliv komplikaci.
▪️ Systematičnost a pečlivost jsou tvé přednosti.
▪️ Nechybí ti odolnost vůči stresu.
▪️ Máš ochotu naučit se využívat nástroje jako jsou aplikace Googlu, Notion a Slack.

Co u nás budeš dělat?

👉 Budeš kontaktní osoba. Lidé za tebou budou chodit pro nasměrování a ty budeš poskytovat základní sociální a právní poradenství.
👉 Asistovat. Pomůžeš s hledáním školek, škol, jazykových kurzů, nostrifikace diplomu i psychologické pomoci. Poradíš s formuláři a prodlužováním víz.
👉 Vytvářet integrační strategie ve spolupráci s dalšími subjekty a odborníky.
👉 Vést příslušné dokumentace a evidence.

Co ti nabízíme my?

🟢 Úvazek 1,0 na HPP po dobu trvání projektu (listopad 2024 až červen 2025).
🟢 Finanční ohodnocení 40 000 Kč.
🟢 5 týdnů dovolené + 5 dnů seberozvojového volna + 5 sick days ročně.
🟢 Náhradní volno za přesčasy.
🟢 20% slevu v našich kavárnách a kafe od Candycane, kolik jen vypiješ!
🟢 Společné pondělní týmové snídaně.
🟢 Zvýhodněné vstupy na akce SI na Staromáku a SI v Rybárně.
🟢 Pracovní místo v kanceláři na Staroměstském náměstí s krásnou pavlačí ve vnitrobloku.
🟢 Pracovní počítač.
🟢 Možnost skládat si podstatnou část pracovní doby flexibilně.
🟢 Podíl na spoluurčování zaměření a rozvoji Skautského institutu.

Zaujali jsme tě?

Zaujali jsme tě? Pokud ano, neváhej a pošli nám svůj životopis a motivační dopis do 29. 9. 2024. Pokud nenajdeme vhodného kandidáta, výběrko prodloužíme.

Přihlas se!

Jak zjistíme, že si navzájem sedíme?

V prvním kole se seznámíme s tvým životopisem a motivací pracovat s námi. Pokud budeme mít pocit, že bys právě ty mohl*a do našeho týmu svými zkušenostmi sedět, pošleme ti k vypracování krátký úkol. Na základě toho tě pak pozveme k nám do SI, kde budeme mít možnost vzájemně se poznat a ověřit si, že opravdu ladíme.