🟢 Metodik*čka /Výzkumník*ice týmu Troufni SI

Je ti téma mladých dospělých blízké a bavilo by tě ho rozpracovat z pohledu pedagogicko-andragogického výzkumu? Otevíráme příležitost propojovat rešerše a vyhodnocování dat s přímou aplikací a metodickou prací.

Přihlas se!

Náš tým Troufni SI, který se problematice dospívajících dospělých systematicky věnuje, funguje od roku 2019. Vytváříme rámec, ve kterém se realizuje 14 dobrovolnických týmů, provozující regionální Skautské instituty a řídili jsme inkubátor projektů, který zahrnoval celoroční práci s mladými zúčastněnými.

Pracujeme pod hlavičkou Skautského institutu, neziskové organizace, která v duchu skautských hodnot reaguje na výzvy současnosti. Naším zřizovatelem je největší česká výchovná organizace Junák – český skaut.

Sháníme posily

Pojem „dospívající dospělí“ formuloval ve svém článku psycholog Jeffery Jensen Arnett. Vnímá tak skupinu mladých lidí ve věku cca 18–30 let. Věříme, že lepší porozumění této cílové skupině může dlouhodobě zvýšit pozitivní dopad na společnost. Nyní bychom naši činnost rádi posunuli na další úroveň. Proto hledáme někoho se zájmem o pedagogicko-andragogický výzkum, kdo by našemu zaměření dal nové impulsy a pomohl dotáhnout naši metodu práce.

Byla by to výzva pro tebe?

Jak si tě představujeme?

🤿 Jdeš do hloubky

▪️ Máš andragogické, pedagogické nebo sociologické vzdělání.
▪️ Téma dospívajících dospělých tě zajímá, máš o něm přehled.
▪️ Nechybí ti analytické myšlení a orientace na detail.

🤝 Baví tě lidi, nejen čísla

▪️ Cítíš se dobře při kontaktu s cílovou skupinou a prostředí nezisku je ti blízké.
▪️ Zvládneš přichystat podnětnou prezentaci a zaujmout ostatní.
▪️ Těší tě dělat věci, které nezůstanou jen na papíře. Přesah vlastní práce je pro tebe motivace.

🗂️ Zvládáš udržovat pořádek

▪️ Systematičnost a pečlivost jsou tvé přednosti.
▪️ Práce s textem ti jde a perfektně si rozumíš s gramatikou i stylistikou.
▪️ Máš ochotu naučit se využívat nástroje jako jsou aplikace Googlu, Notion a Slack

Co u nás budeš dělat?

👉 Podrobně prozkoumáš naše téma. Rozkoukáš se v pedagogické, andragogické a sociologické literatuře a připravíš rešerši o mladých dospělých.
👉 Budeš ověřovat, jak funguje to, co děláme. Navrhneš a realizuješ výzkum, evaluaci dosavadní činnosti a způsoby sbírání i zpracování dat.
👉 Vybrousíš metodu práce s mladými dospělými. Budeš v kontaktu s našimi dobrovolnickými týmy, pomůžeš jim se směřováním programu i rozvojem jejich kompetencí.
👉 Vypracuješ metodiku, kterou budeme moct sdílet s dalšími organizacemi, které pracují se shodnou cílovou skupinou.

Co ti nabízíme my?

🟢 Úvazek 0,8 –1,0.
🟢 Finanční ohodnocení 38 000–42 000 Kč (při úvazku 1,0).
🟢 5 týdnů dovolené + 5 dnů seberozvojového volna + 5 sick days ročně.
🟢 Náhradní volno za přesčasy.
🟢 20% slevu v našich kavárnách a kafe od Candycane, kolik jen vypiješ!
🟢 Společné pondělní týmové snídaně.
🟢 Zvýhodněné vstupy na akce SI na Staromáku a SI v Rybárně.
🟢 Pracovní místo v kanceláři na Staroměstském náměstí s krásnou pavlačí ve vnitrobloku.
🟢 Pracovní počítač.
🟢 Možnost skládat si podstatnou část pracovní doby flexibilně.
🟢 Slib, že tě nikdo nebude uhánět mimo tvou pracovní dobu.
🟢 Podíl na spoluurčování zaměření a rozvoji Skautského institutu.

Zaujali jsme tě?

Zaujali jsme tě? Pokud ano, neváhej a pošli nám svůj životopis a motivační dopis do 29. 9. 2024. Pokud nenajdeme vhodného kandidáta, výběrko prodloužíme.

Přihlas se!

Jak zjistíme, že si navzájem sedíme?

V prvním kole se seznámíme s tvým životopisem a motivací pracovat s námi. Pokud budeme mít pocit, že bys právě ty mohl*a do našeho týmu svými zkušenostmi sedět, pošleme ti k vypracování krátký úkol. Na základě toho tě pak pozveme k nám do SI, kde budeme mít možnost vzájemně se poznat a ověřit si, že opravdu ladíme.