🟢 Dramaturg*yně /produkční

Máš prst na tepu a víš co hýbe společností? Zakládáš si na svém vytříbeném vkusu? Sháníme někoho s chutí otevírat témata, sdílet a pořádat nezapomenutelné kulturní eventy. Pojď vymýšlet a pořádat akce, které mají potenciál měnit svět kolem!

Přihlas se!

Na Staromáku se ročně koná přes 450 akcí pro veřejnost. Vytváříme otevřený a živý veřejný prostor, oázu v centru města. Jsme křižovatkou, kterou prochází přibližně 10 000 lidí měsíčně.

Náš tým má palcem kavárnu, kuchyni, program pro veřejnost, rezervační místnosti i správu domu. Střežíme klíče, zásoby kafe do společných kuchyněk, máme rádi hudbu při práci, obědy na pavlačích, obložené housky z baru a známe všechna skrytá místa v domě.

Jsme součástí Skautského institutu, neziskové organizace, která v duchu skautských hodnot reaguje na výzvy současnosti. Naším zřizovatelem je největší česká výchovná organizace Junák - český skaut.

Sháníme posily

Chceme posílit spolupráci s uměleckými školami a víc otevřít Staromák filmu, animaci, divadlu, fotce a dalším uměleckým formám. Máme dramaturgické sekce programu, které potřebují nový impuls a tvoje nápady. Hledáme někoho, kdo dokáže podchytit nové téma, dokáže k němu vytipovat zajímavé hosty*ky nebo performery*ky i připravit grant.

Byla by to výzva pro tebe?

Jak si tě představujeme?

🔭 Baví tě rozšiřovat (si) obzory

▪️ Máš nápady, jsi kreativní a proaktivní.
▪️ Baví tě hledat nová témata, ohledávat je a otevírat.
▪️ Orientuješ se na současné kulturní scéně.
▪️ Učit se a zkoušet nové věci je pro tebe super výzva, ne otrava.

⚓ Je na tebe spolehnutí

▪️ Převzít odpovědnost je pro tebe samozřejmost.
▪️ Dokážeš předcházet zbytečným kiksům.
▪️ Nechybí ti samostatnost, ale rozpoznáš moment, kdy je lepší se zeptat.

🤸 Jsi flexibilní

▪️ Někdy budeš potřeba přes den, jindy v podvečer.
▪️ Komunikuješ pružně, zvládáš řešit věci s předstihem.
▪️ Neztrácíš hlavu a dokážeš improvizovat.

🎤 Nebojíš se technologií

▪️ Máš ochotu naučit se využívat nástroje jako jsou aplikace Googlu, Notion a Slack.
▪️ Neděsí tě, že po zaškolení budeš zprovozňovat základní technické vybavení našich místností.

Co u nás budeš dělat?

👉 Vytvářet dramaturgické linky programu, navrhovat akce, hledat spoluorganizátory a partnery.
👉 Budeš mít pod palcem koncerty. Vypíšeš open call na studentské kapely nebo oslovíš ty zaběhnuté, sestavíš plán koncertní sezóny, navrhneš rozpočet a budeš koordinovat akci na místě (pokud umíš i zvučit, je to značka ideál).
👉 Postaráš se, aby to klaplo. Komunikuješ s účinkujícími, zprovozníš promítání, zapojíš mikrofony, vyhodnotíš úspěšnost akce.

Zaujali jsme tě?

Zaujali jsme tě? Pokud ano, neváhej a pošli nám svůj životopis a motivační dopis do 29. 9. 2024. Pokud nenajdeme vhodného kandidáta, výběrko prodloužíme.

Přihlas se!

Jak zjistíme, že si navzájem sedíme?

V prvním kole se seznámíme s tvým životopisem a motivací pracovat s námi. Pokud budeme mít pocit, že bys právě ty mohl*a do našeho týmu svými zkušenostmi sedět, pošleme ti k vypracování krátký úkol. Na základě toho tě pak pozveme k nám do SI, kde budeme mít možnost vzájemně se poznat a ověřit si, že opravdu ladíme.