Sdílená dílna ve Skautském institutu v Brně

Potřebuješ ušít povlak na polštář, ale chybí ti šicí stroj? Máš v plánu vyrobit rukodělný dárek, ale nemáš potřebné vybavení? Chceš si opravit poličku, zabrousit židli, navrtat díry do dřevěné kontrukce? Naše sdílená manuální dílna je ti k dispozici. Najdeš v ní základní řemeslné nářadí a vybavení.

Jak to chodí?

Sdílená dílna je otevřena v otevírací době čítárny, což od října do června znamená od úterý do čtvrtka od 17 do 22 hodin. Vzhledem k proměnlivé otevírací době si ale raději zkontroluj, jak to je aktuálně.

Přes léto je SU v Brně otevřené jen na akce a nemá pevnou otevírací dobu. Dílna je proto zavřená.

Za pobyt v dílně se platí stejně jako za pobyt v čítárně – částka je dobrovolná, ale aby byla fér k SU. Naše doporučená cena je 1 Kč/min. Občerstvení, které si k tomu dáš v čítárně, je pak „v ceně".

rezervace dílny

Dopředu se prosím seznam s pravidly bezpečného fungování v dílně.

Její použití a využití nářadí je na tvou vlastní bezpečnost a zodpovědnost.

A protože sousedíme s byty, prosíme tě, abys hlučnější práce (zatloukání, vrtání, broušení) plánoval/a na odpolední hodiny (cca do 19.30).

Děkujeme za pochopení.

Co v dílně najdeš?

Jako ve správné dílně – všechno možné.

Máme klíče, šroubováky, pilníky, šicí stroj, overlock, brusku, pilu i vrtačku. Soupis nářadí a nástrojů, kterými naše sdílená dílna disponuje, najdeš tady.

Materiál si přines vlastní. Nějaké dřevo v dílně máme, ale není ho mnoho.

Máš nápad na workshop nebo by tě lákalo se podílet na její údržbě a vylepšování?
Jsi vítán/a!
Ozvi se na brno@skautskyinstitut.cz, nebo nám napiš třeba na Facebooku!

Sdílená dílna na Moraváku mohla vzniknout díky finanční podpoře Nadace Veronica.
Část vybavení nám věnoval Libor Štancl – Panda.
A část pro nás koupila a zapůjčila
Brněnská rada Junáka.
Děkujeme!

Přijď na workshop

Baví tě rukodělky, ale nechceš na ně být sám/sama? Dojdi na některou z našich vyráběcích a rukodělných akcí. V galerii níže najdeš výběr toho, co u nás už proběhlo.

Akce a workshopy v SU