Lektorské semináře o klimatu

Svět čelí chuchvalci vzájemně se ovlivňujících problémů, z nichž minimálně jeden si žádá okamžitou reakci společnosti. Ale jak tyhle těžkosti a výzvy světa smysluplně zapojit do činnosti oddílu nebo do vyučování a neskolouznout ke strašení a šíření skepse? Pojďme sdílet nápady, dobrou praxi i pochybnosti, které k těžkým témátům prostě patří.

Nešiřme paniku

Provázejme i do časů nejistoty

Ve Skautském institutu věříme, že je možná výchova, která pracuje s tím, že budoucnost je nejistá, a která zároveň posiluje naději a aktivitu. Jsme přesvědčeni, že skauting je pro takovou výchovu vhodným prostředkem a inspirací i pro formální vzdělávání. Jsme připraveni vám ukázat principy, postupy i konkrétní využitelné aktivity a být parťáky, který ti pomohou rozmyslet a naplánovat, jak ve vašich podmínkách začít připravovat děti na budoucnost, i když ji neumíme předpovědět.

🟢 Seminář RŮZNÝMI CESTAMI KE SPOLEČNÉMU CÍLI

Absolventi semináře budou vybaveni tipy na aktivity, naplňující jednotlivé klíčové oblasti, porozumí provázanosti mezi zvolenými cíli, prostředky a metodami hodnocení, posunou se ve svých lektorských dovednostech a celý proces vzniku programu aktivně zažijí. Seminář je určen pokročilým lektorům a tvůrcům krátkých i pobytových programů. Přihlas se a buď u toho!
🗓 14.-16. 10. 2024
🏠 Kaprálův Mlýn (nedaleko Ochozu u Brna)

Mám zájem

🟢 Seminář Tváří v tvář klimatické změně

Hledáš způsoby, jak efektivně pracovat s tématem klimatické změny v oddíle a mimoškolním vzdělávání? Cyhstáme na Kaprálově mlýně další ročník víkendového semináře určeného pro oddílové vedoucí, výchovné zpravodaje*ky a další vzdělavatele*ky.
🗓 7.-9. 3. 2025
🏠 Kaprálův Mlýn (nedaleko Ochozu u Brna)

Mám zájem